NEUROKINETIC THERAPY

Čo je NKT-je terapeutická metóda založená na princípe motorickej kontroly (centrum MK je uložené v mozgu cerebellum) ktoré dostáva informácie z limbického systému následne putujú cez mozgovú kôru do chrbtice a ku svalom.

MCC je stimulovane prácou svalov, pravidelným opakovaním vznikajú pohybove vzory môžu to byť funkčné alebo dysfunkčné pohybove vzory. S každým opakovaním sa pohybový vzor posilňuje a ak je dysfunkčný vzniká nerovnováha – bolesť – preťaženie – zranenie.

Nefunkčné vzory môžu vznikať zlým držaním tela, nprimeranou fyzickou záťažou ale aj následkom úrazu  alebo operácie, ktoré môžu byť desiatky rokov staré a úspešne zoperovane.Telo sa  zahojí ale mozog si pamätá.Problém totiž je že mozog vysiela viac signálov do pretažovaných(facilitovaných) svalov a menej do inhibovanych.

Čo robí NKT– svalovými testami hľadá presné miesto kde vznikla nerovnováha, ktoré svaly su  preťažene a majú zníženú funkciu.Následne sa cieleným cvičením a uvoľnovaním dostávajú do rovnováhy.

Po odhalení a odstránení príčiny bolesť mizne takmer okamžite je však potrebné pokračovať v určených cvičeniach samostatne  aby bol vzor preučený (trvanie 2-3 týždne).

Pre koho je vhodné-

– pre ludí s chronickoú bolestou

– občasnými bolesťami ( pri niektorých pohyboch)

– svalovymi nerovnováhami

Trvanie jedného cvičenia: 30- 90 min

Cenník- NKT

60 min -35 eur

90 min -45 eur

Opakované sedenia zľava 10 eur.

 

Regenerácia je veľmi dôležitým prvkom samotného tréningového procesu, preto sa jej venujem a ponúkam ju aj svojím klientom. Mam kvalifikáciu pre klasickú, športovú a relaxačnú uvoľňujúcu masáž.

Certifikát  som získal počas  štúdia na vysokej v masérskej škole UNIMAS v roku 2013 pod vedením bývalého lekára československej volejbalovej reprezentácie mužov a družstiev Slávie Bratislava UK MUDr. Jána Jánošdeáka.

Príjdite sa zrelaxovať k nám do Tréningovej akadémie Miletička alebo prípade že na to máte priestor viem prísť až k vám so svojim masérskym lehátkom.

Cenník- Treningová akademia Miletička

30 min -20 eur

60 min -30 eur

90 min -40 eur

Cenník- u vás doma zľava na prvú masaž 10 eur

30 min- 30 eur

60 min- 45 eur

90 min- 60 eur

Objednávky na email, telefonicky v sekcii kontakt alebo cez rezervačný systém.

Čo je to kinesio taping a tejpovacia páska?

Kinesio taping využíva farebnú lepiacu pásku na liečbu, ktorá je založená na telu vlastných reparačných procesoch. Páska sa prilepí na určitú časť tela, je vode odolná a nositeľná niekoľko dní. Je elastická a absolútne neobmedzuje rozsah pohybu. Páska má podobné vlastnosti ako ľudská koža, dobre na nej prilieha a pôsobí. Žiadnym spôsobom neobmedzuje rozsah pohybu. Neobsahuje dokonca žiadnu liečivú zložku, ale čisto iba lekárske akrylátové lepidlo.

Tejpovacia páska má schopnosť napríklad zmierniť napätie v oblasti šije alebo krížov, opuch pri vytknutom členku, korigovať stabilitu v kolene či napomôcť pri liečení tenisového lakťa. Používa sa tiež ako prevencia.

  • predísť úrazu
  • zlepšiť svoj športový výkon
  • podporiť regeneráciu svalov
  • zmierniť bolesti a opuchy

Cena – 10 eur

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.